Kontrastowe mobile dla niemowlaka.

Każdy z nas chce jak najlepiej dla swojego dziecka, chce dać mu wszystko na co zasługuje, pomóc w kłopotach, wspierać. Stwarzać "sytuację" umożliwiające wspieranie rozwoju.Dlatego razem z Antkiem przygotowaliśmy kontrastowe mobile dla Gniewka. Dlaczego kontrastowe? Dlaczego razem?Często zapominamy, że najłatwiej i najprzyjemniej jest uczyć się, nabierać umiejętności w zabawie. Upiekłam dwie pieczenie na jednym ogniu...jak to się mówi. Antko ćwiczył cierpliwość, swoje paluszki - bardzo dobre ćwiczenie rozwijające motorykę małą. Dodatkowo poczuł się ważny, cieszył się, że razem wykonamy coś dla młodszego brata.

Wracając do pierwszego pytania.
Jak domyślacie się jest to związane z możliwościami naszych maluszków.
Dzieci nie widzą od urodzenia tak jak my dorośli...u nich zmienia się to z czasem.
Na początku ich pole widzenia jest niewielkie, obraz jest rozmazany i niewyraźny.  Mniej więcej w 3 miesiącu życia dziecko zaczyna zauważać więcej elementów. Początkowo koncentruje się na przełomie koloru czarnego i białego, są one dla niego najbardziej widoczne. Najlepiej zacząć od figur geometrycznych w różnych wielkościach, zaczynając od większych elementów.

Przygotowałam też kilka takich tablic kontrastowych dla Gniewka.
Pokazując dziecku karty warto zwrócić uwagę na to by nie były one centralnie nad głową dziecka(to dotyczy też mobili itd.)
Warto pamiętać by zabawa-ćwiczenie proponować dzieciom gdy są wypoczęte i najedzone.


Komentarze

Popularne posty